Co to jest mapping scenograficzny?

Organizacja imprez masowych nie należy do łatwych zadań. Aby była ona w pełni udana i zaskakująca trzeba bowiem wykazać się ogromnymi umiejętnościami organizacyjnymi. Niesamowitego uroku każdej imprezie dodaje mapping scenograficzny.

Czym charakteryzuje się mapping scenograficzny?

Mapping cenograficzny to w pełni innowacyjna technologia projekcji, którą to można realizować na elewacjach budynków, elementach architektonicznych oraz różnorodnych obiektach. Wrażenia osiągane poprzez użycie mappingu potęgowane są zazwyczaj przez wykorzystanie dźwięku, co daje niesamowity spektakl.

Taki wariant wielkoformatowej projekcji jest dziś coraz częściej wykorzystywany jako doskonała opcja scenografii tworzonej na potrzeby różnych, ważnych wydarzeń. Impresje wizualne, które to można uzyskać dzięki zastosowanie mappingu, zazwyczaj na długo pozostają w pamięci odbiorców. Nowoczesne animacje holograficzne czy mapping pozwalają na stworzenie niesamowitych efektów podczas każdej imprezy.

Lampy oświetlenia scenicznego – istotny element wyposażenia eventu

Oświetlenie miejsca zabawy czy oświetlenie sceny teatralnej są niezwykle ważne, bowiem stwarzają jedyny oraz niepowtarzalny klimat dla wszystkich zgromadzonych gości. Jest ono swego rodzaju formą sztuki, bowiem odpowiednie lampy sceniczne pomagają w wytworzeniu jedynego w swoim rodzaju środowiska, w którym to dzieje się prawdziwa akcja.

Dziś żadna konferencja, premiera nowych produktów, uroczysta gala czy ważny koncert nie mogłyby się odbyć bez użycia pełnej gamy kolorystycznej światła. Dyskretnym światłem statycznym można zawsze utrzymać zainteresowanie gości na wybranym obiekcie. Inteligentne, ruchome światła sceniczne podczas koncertu czy pokazu mody znacznie wzbogacają to wydarzenie oraz zwiększą jego dynamikę. Mnogość efektów ozdobnych, które to można uzyskać dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań świetlnych zapewniają zawsze niezwykle barwny klimat atrakcyjnej scenografii.

Podesty estradowe, a bezpieczeństwo imprez

Każda impreza musi być również wyposażona w niezawodne i solidne podesty, które to dodają nie tylko uroku, lecz także zapewniają bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych gości.

Często stosowanym produktem są wysokiej jakości podesty aluminiowe, które to w połączeniu z różnorodnymi akcesoriami takimi jak: kratownice czy trybuny stwarzają zawsze niesamowity efekt. Profesjonalnie zorganizowana impreza zazwyczaj na długo zostaje w pamięci wszystkich zgromadzonych gości.