Narzędzia dla handlowców.

Wiele pracy.

Handlowiec to trudny zawód. Siła tutaj jest w umyśle, sprytnym działaniu, poszerzaniu wiedzy. Wiele jest książek wspomagających naukę sprzedaży. Jednak uważam, że handlowiec powinien mieć naturalną smykałkę, wrodzony spryt, by ubrać produkt w piękne słowa. Znaleźć skuteczny sposób na sprzedaż swojego produktu. Jednak to przede wszystkim praca z człowiekiem, zrozumienie jego potrzeb.

Budowanie trwałych relacji na których będzie można pracować w późniejszym czasie. To wiele godzin poświęconych na udoskonalanie, samego siebie. Powinien poradzić sobie nawet z trudnym klientem i sprostać jego wymaganiom. Bez zająknięcia odpowiedzieć na trudne pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości.

Social Media.

Nie istniejesz w internecie, to tak jakby, nie było cię wcale. To właśnie ten kanał może okazać się kluczowy w poznawaniu opinii i cały czas ulepszania swojego produktu. Tutaj możesz zasięgnąć wiedzy, jak inni sprzedają, co sprzedają. Jak pracują inni handlowcy na danym terenie i czy dorównujemy poziomem konkurencji.

Szczególnie korzystne są portale, które pozwalają na bieżąco śledzić poczynania naszych potencjalnych klientów. W szybkim czasie udzielić informacji na nurtujące ich pytania.

Budowanie bazy.

Bazy klientów oczywiście. Nasi kupcy, którzy skorzystali z naszych usług, wrócą do nas ponownie, jeżeli nasz towar będzie im odpowiadał. Być może zainteresują się nowym, jeżeli tylko wzbudźmy ich zaufanie. Takim narzędziem przykładowo może być GrowBots, gdzie znajdziemy, mnóstwo kontaktów. To aplikacja dzięki, której zachowamy wszystkie dane w jednym miejscu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by naszym notesem był zwykły zeszyt czy kalendarz.

Wyślij im maila!

Idźmy z duchem czasu. Szukasz sposobu na dotarcie do większego grona osób, chcesz przypomnieć się starym kontaktom. Wiele firm na ten moment kolekcjonuje właśnie adresy elektroniczne w tym banki czy instytucje finansowe. Ten kanał niesie większy potencjał, na przyszłość. Poczta listowna odejdzie w niepamięć, wszystkie listy dostarczane będą właśnie w ten sposób.