Komórka a list

Posiadanie telefonu nikogo już nie dziwi, dawno minęły czasy, gdy na posiadanie telefonu komórkowego mogli sobie pozwolić nieliczni. Obecnie na każdym kroku możemy zaobserwować zabieganych ludzi z przyłożonym do ucha aparatem.


Telefon komórkowy stał się ławo dostępny, w zależności od potrzeb możemy wybrać najbardziej odpowiadający nam model, z konkretnymi funkcjami, za przystępną cenę.
Rozmowy telefoniczne ułatwiają nam życie, pozwalają cały czas być w kontakcie, czy to z rodziną, znajomymi, czy współpracownikami. Jednak czy telefon komórkowy posiada same dobre strony ?
Warto zastanowić się nad tym, jakie treści przekazujemy i w jakiej formie. Przeważnie rozmowy trwają kilka chwil, wysłanie krótkiej wiadomości nie zajmuje więcej niż minutę, w związku z tym słowa tracą na wartości, są chaotyczne i niestarannie dobierane. Wysłanie wiadomości tekstowej, to nie to samo, co skrzętne komponowanie papierowego listu, gdzie wszystkie myśli zazwyczaj były ubierane w wyszukane słowa Dzisiejsze rozmowy prowadzone za pomocą telefonów komórkowych nie przekazują już tyle emocji co ich dawne odpowiedniki.