Dobry ekogroszek workowany. Na co zwracać uwagę?

Ekogroszek jest ekologiczną alternatywą dla węgla kamiennego. Nie produkuje też tak dużo popiołu, jak węgiel. Paliwo to jest przyjazne dla środowiska i dla zdrowia ludzi. Nie produkuje CO2 i nie wpływa negatywnie na układ oddechowy człowieka oraz jego samopoczucie. my dobrego ekogroszku, powinniśmy zwrócić uwagę na jego pewne parametry. Ważne są takie kwestie, jak kaloryczność i ekonomiczność, zarówno, jeśli chodzi o zużycie, jak i zaoszczędzenie na rachunkach za ogrzewanie. Dowiedz się zatem, jak kupić najlepszy ekogroszek workowany.

Parametry ekogroszku – na to zwróć uwagę!

Przed zakupem opału, powinniśmy poznać główne parametry ekogroszku:

  • wysoka wartość opałowa, na poziomie 24-32 Mj/kg
  • granulacja: 5-25mm
  • niska spiekalność: 0-50
  • niska zawartość siarki: do 1%
  • niska zawartość popiołu – około 10%
  • niska wilgotność – 12%
  • niska zawartość części lotnych

Na co trzeba uważać? Dobrze przechowuj swój ekogroszek!

Ekogroszek jest zazwyczaj składowany przez producentów tego paliwa na powietrzu. Zimą i jesienią, kiedy zawartość wilgotności w powietrzu jest największa, zakupiony ekogroszek, może być przesiąknięty tą wilgocią i wówczas duża jego część będzie niestety składała się z wody. Dlatego, kiedy kupisz swój ekogroszek, postaw go w ciepłym i suchym miejscu, a także otwórz worki, w ten sposób, aby zapewnić stały dostęp do powietrza. Dzięki temu ewentualne pozostałości wody, mogą łatwo odparować. Możesz jeszcze zastosować takie praktyczne rozwiązanie, jak zakup ekogroszku latem. Wówczas, w powietrzu nie ma takiej ilości wilgoci, a Twoje paliwo jest zdecydowanie bardziej suche. Możesz podczas sezonu letniego zaopatrzyć się w większe ilości ekologicznego paliwa, jeśli masz odpowiednie miejsce do składowania tego paliwa.


Więcej o opałach i tematy np: jaki piec wybrać na pellet czy ekogroszek czy kaloryczność pelletu a ekogroszku


Dobry ekogroszek

Jeśli zastosujesz się do powyższych rad, uda Ci się z pewnością kupić dobry jakościowo ekogroszek. Aby zwiększyć potencjał cieplny i kaloryczny Twojego ekogroszku, postaw na sprawdzonych dostawców, którzy dbają o jakość swojego towaru.