Jakie są formy kredytu dla firm?

Przedstawię kilka propozycji, jakie są formy kredytu dla firm.

To pozwoli bardziej dopasować produkt do naszych potrzeb, znaleźć ten odpowiedni.

Kredyt odnawialny na rachunku bankowym. Działa na podobnej zasadzie jak limit w koncie osobistym. Działa na takiej samej zasadzie co debet. Pozwala na pokrycie skutków utraty płynności finansowej. Podobnie jak przy karcie kredytowej. Kosztów nie zapłacimy za całą sumę kredytu odnawialnego, odsetki pobierane są tylko od wykorzystanej sumy. Ta opcja to korzystne rozwiązanie pod względem kosztów.

Kredyt obrotowy. Gdy nieopłacone jeszcze zlecenia stwarzają problem niewypłaconych wypłat pracowników, jest to rozwiązanie problemu. Tego rodzaju zobowiązanie przeznaczone jest raczej dla dużych biznesów, gdzie trudniej jest przewidzieć konkretny termin skończenia zlecenia. Jednak z czasem trzeba się liczyć, ponieważ należy do typu zobowiązań krótkoterminowych. Gdzie spłata powinna się zamykać w okresie 12-36 miesięcy. I oczywiście kwestia ile maksymalnie możemy zaciągnąć jak przy większości opcji-zależy to od zysków przedsiębiorstwa.

Kredyt inwestycyjny. Podobnie jak kredyt hipoteczny, środki przeznaczone są na sfinansowanie konkretnego celu. Okres również jest podobny, to zobowiązanie możemy rozciągnąć na wiele lat. Jest zarezerwowany dla klientów, których prężnie działająca działalność jest już jakiś czas na rynku i generuje stałe zyski. Właśnie długi termin spłaty determinuje większe wymagania co do kredytobiorcy. Również wymóg wkładu własnego. Środki możemy przeznaczyć na zakup specjalistycznych maszyn, budynków czy samochodów.

Kredyt pomostowy to rodzaj unijnych dofinansowań. Wartość nie może przekraczać możliwości, jakie UE chce przeznaczyć na ten cel. Udzielany głównie spółkom, które za jakiś czas będą potrzebowały środków.

Kredyt lombardowy, udzielany jest pod zastaw. Dlatego nie każdy chciałby poddać się takiemu kredytowaniu.

W razie rutynowych potrzeb, czy chwilowych problemów. Warto zastanowić się nad zwykłym kredytem gotówkowym. Jeżeli nasze potrzeby nie są duże. Jest najprostszym i jednocześnie najszybszym sposobem kredytowania.