Złośliwe natarczywe smsy – co z tym robić?

Jeśli dostajemy dużo niechcianych wiadomości SMS z nieznanego źródła, powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z telefonu komórkowego. Wszelkiego rodzaju oszuści i naciągacze mogą podszywać się pod zaufane instytucje, na przykład nasz bank czy operatora sieci komórkowej.

Następnie postarają się wydobyć od nas dane osobowe. Jeśli zyskają nasze hasło, umożliwi im ono niekontrolowany dostęp do naszych pieniędzy. Dlatego nigdy nie klikajmy w nieznane linki, nie odpisujmy na podejrzane smsy i blokujmy każdy numer, którego nie znamy a wciąż wysyła nam wiadomości. Natarczywe smsy mogą też pochodzić od osób, które wprawdzie znamy, ale które bardzo źle nam życzą, na przykład byłych partnerów życiowych czy współpracowników. Pamiętajmy jednak, że właściciela każdego numeru telefonu można w dzisiejszych czasach namierzyć i zidentyfikować.

Zobacz również artykuły:

Dlatego warto zachować złośliwe, obraźliwe wiadomości, by w razie czego zawiadomić o nich odpowiednie służby. Niestety, w dzisiejszych czasach, zwiększa się liczba stalkerów. Prześladowcy, z obsesją na naszym punkcie, mogą nas nękać setkami, jeśli nie tysiącami wiadomości. Złośliwe natarczywe smsy mogą naprawdę utrudnić nam życie, obniżać nasz nastrój i przysparzać nam dodatkowego stresu. Czasami jedynym wyjściem może być zmiana numeru telefonu komórkowego. Zanim do tego dojdzie, archiwizujmy niechciane smsy by móc użyć ich jako dowodu, jeśli zdecydujemy się na drogę sądową. Każdy SMS można wykorzystać później, bo dowodzi nękania.