Jak zabezpieczyć się przed hakerami?

Jako, że internet cały czas rozciąga swoje macki i wykorzystujemy go już nie tylko w komputerach, ale też telefonach i innych urządzeniach, to jesteśmy też bardziej zagrożeni na ataki z zewnątrz. Wydawać by się mogło, że w świecie wirtualnym nie będzie dochodziło do kradzieży, natomiast już niejedna osoba przekonała się o tym, jak wielkie spustoszenie potrafią zasiać wirusy. Nie trzeba być kolejną ofiarą i można się przed tym zabezpieczyć. W jaki sposób? Postanowiliśmy dokładnie to sprawdzić i zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Programy antywirusowe

Nawet jeżeli jesteśmy przekonani o własnej świadomości korzystania z internetu, to i tak należy zainstalować antywirusa. Hakerzy mają coraz to nowsze sposoby na to, jak przenikać do naszej rzeczywistości i wyciągać od nas dane. Często nawet sami się wystawiamy na taki klikając w różne dziwne rzeczy. Dobry program antywirusowy będzie w stanie ochronić nas przed zagrożeniami, ale i również pozwoli na przeskanowanie komputera. Trzeba pamiętać o tym, żeby robić to cyklicznie. Nie ma większego znaczenia nasz poziom zaawansowania posługiwania się urządzeniami jak komputer czy telefon – zagrożenia są bardzo podobne, więc program antywirusowy jest absolutną postawą do tego, by być bezpiecznym w sieci

Myślenie, myślenie i jeszcze raz myślenie.

Niestety, od używania naszego rozumu nie jesteśmy zwolnieni nawet podczas tak błahej czynności jaką jest korzystanie z internetu. Wirusy dostają się do naszych urządzeń często przez brak naszej rozwagi – pobieramy setki plików pochodzących z niewiadomego źródła. Może się to skończyć bardzo źle, a w najlepszym wypadku obędzie się usunięcie wirusa poprzez wykrycie go przez program bądź też reinstalacją systemu operacyjnego. Nie ma co wierzyć wyskakującym okienkom, które zachęcają nas do klikania i korzystania z ofert. Hakerzy dobrze wiedzą jak podejść użytkowników, którymi często kieruje ciekawość. Może się okazać, że nawet jedno, drobne kliknięcie będzie mieć swoje przykre reperkusje.

Dodaj komentarz