Internet a wyszukiwarki

Natłok informacji w Internecie sprawia, że coraz większą rolę zaczynają odgrywać internetowe wyszukiwarki. Dzięki nim łatwo i szybko można dotrzeć do informacji na interesujący nas temat. Wystarczy wpisać interesujący wyraz w wyszukiwarkę i gotowe.

Wyszukiwarka zajmuje się resztą. Na czym polega jej zadanie? Najprościej rzecz ujmując, wyszukiwarka ma przejrzeć indeks stron i wyszukać te strony, które spełniają nasze oczekiwania. To, czy wyszukiwarka będzie skuteczna, zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób przygotowany został indeks stron.
Jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek jest obecnie Google. Inną popularną wyszukiwarką, do tego polską, jest Szukacz.

Szukacz jest być może mniej rozbudowany niż Google, jednak świetnie sprawdza się dla stron posługujących się językiem polskim. Minusem tej wyszukiwarki jest jednak konieczność wpisywania poprawnie końcówek wyrazów, co dla niektórych Internautów nie jest wcale ułatwianiem, lecz wręcz przeciwnie – utrudnia im korzystanie z wyszukiwarki.
Bez względu na liczne plusy i minusy wyszukiwarka staje się obecnie jednym z niezbędnych narzędzi dla tych, dla których Internet jest źródłem informacji. Im więcej wiadomości trafia do sieci, tym większą rolę zaczynają pełnić wyszukiwarki.

http://pl.freeimages.com/photo/magnifying-glass-1254223

Dodaj komentarz