Definicja sukcesu

Jednym z kluczowych słów w dzisiejszych czasach jest słowo „sukces”. Niemal każdy zastanawia się, jak go osiagnąć i czyni w tym celu róznorodne starania. Jednak czym tak naprawdę jest sukces, o który tak się staramy? Dlaczego jest on tak ważny w naszym życiu? Co sprawia, że niektórzy przedkładają go ponad wszelkie inne wartości?

Definicja sukcesu to pojęcie bardzo elastyczne – dla każdego może być inna. Dla jednych sukcesem będzie zdany egzamin dojrzałości, dla innych dostanie się na studia, a dla jeszcze innych – ukończenie ich z wyróżnieniem. Na polu zawodowym natomiast sukcesem może być uzyskanie pracy, o jakiej zawsze marzyliśmy, uzyskanie jakiejkolwiek pracy czy długo wyczekiwany awans. O sukcesie możemy mówić także na polu życia prywatnego.

 

Często słyszymy, że ktoś nazywa sukcesem posiadanie kochającego męża lub żony i gromadki dzieci, czyli po prostu szczęśliwej rodziny. I choć sukces ma wiele imion, to tak naprawdę oznacza on osiągnięcie czegoś, na czym nam zależało, o co się staraliśmy, czegoś, co sprawiło nam w życiu satysfakcję. Definicji sukcesu jest tak wiele, jak wiele jest ludzi, którym udało się go osiągnąć. Jednak najważniejszym jest to, żeby nie dążyć do jego osiągnięcia za wszelką cenę.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/machu-picchu-peru-2-1216270

Dodaj komentarz