Czym charakteryzują się dobre firmy?

Rozwój rynku prywatnych przedsiębiorstw w Polsce nabrał znaczących rozmiarów. Coraz większa liczba Polaków decyduje się na bycie samemu sobie szefem. Jednak wejść na rynek, to jedno, a utrzymać się na nim – to drugie. Co zatem charakteryzuje dobrą firmę? Jaki element decyduje o tym, czy nasz biznes odniesie sukces?

Dobra firma przede wszystkim powinna stawiać na jakość. Zarówno jakość oferowanego produktu, czy usługi, jak i jakość obsługi klienta jest tutaj ważna, ponieważ to klienci decydują o tym, czy nasz interes utrzyma się na rynku i wypłynie na szerokie wody. Dobra firma zatem powinna charakteryzować się fachowością. Zarówno szef, jak i jego podwładni powinni podchodzić do swoich obowiązków sumiennie i znać się znakomicie na tym, co robią.

 

Tylko to gwarantuje najwyższą jakość. Jednak dobrego pracownika niełatwo jest znaleźć, a jeszcze ciężej utrzymać go przy sobie. Zatem stosunek szefa do podwładnych jest równie istotny. Jeśli nasz pracownik poczuje, że nie jest to dla niego najlepsze miejsce, w każdej chwili może odejść gdzieś, gdzie otrzyma lepszą ofertę. Istotnym elementem jest również cena. Dobrze byłoby, gdyby była jak najniższa, jednak ogromnym błędem jest stawianie na niską cenę kosztem jakości.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/team-ii-1238320

Dodaj komentarz